Jasełka w Przedszkolu Motylkowo :

Lat działalności

Przedszkole Motylkowo

Rok Założenia 2008

• Działamy od 2008 roku.

• Posiadamy wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych działających na terenie Miasta i Gminy Wieliczka.

• Nadzór pedagogiczny nad naszym przedszkolem sprawuje Kuratorium Oświaty w Krakowie.

• Placówka jest całodobowo monitorowana przez firmę ochroniarską.

• Posiłki podawane w przedszkolu corocznie otrzymują wysoką ocenę Sanepidu, jednak co najważniejsze - dzieciakom bardzo smakują, są zdrowe i pełnowartościowe.

• Zapewniamy domową atmosferę, której sprzyjają kameralne warunki: małe grupy oraz lokalizacja przedszkola - Motylkowo mieści się w budynku wolnostojącym zaadaptowanym w całości na przedszkole z bezpiecznym placem zabaw dla dzieci oraz własnym parkingiem.

• Priorytetem dla naszego przedszkola jest wszechstronny rozwój dziecka, uwzględniający jego sferę psychiczno-emocjonalną, intelektualną, fizyczną oraz społeczną, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji językowych.

• Dbałość o wszechstronny rozwój przedszkolaków, indywidualne podejście, wyzwalanie kreatywności u dzieci oraz nabieranie przez nie wiary we własne możliwości, wczesne wykrywanie uzdolnień i ewentualnych deficytów, aktywna współpraca z rodzicami - to również dla nas bardzo ważne.

• Proponujemy zajęcia dodatkowe zgodne z zainteresowaniami dzieci i dopasowane do ich możliwości wynikających z wieku rozwojowego. Zajęcia są prowadzone przez nauczycieli i instruktorów posiadających wymagane kwalifikacje i uprawnienia.

• Pracujemy w oparciu program wydawnictwa MAC Edukacja, który kształtuje umiejętności dziecka niezbędne na wszystkich poziomach jego rozwoju, a także pomaga w monitorowaniu rozwoju dzieci. Pomaga w dostrzeżeniu zarówno dzieci zdolnych, jak i dzieci z trudnościami, a także pozwala na zindywidualizowanie pracy w grupach jednorodnych oraz zróżnicowanych wiekowo. Program grupuje umiejętności, jakie powinno nabyć dziecko w toku edukacji przedszkolnej w następujące aktywności: aktywność społeczna, aktywność umysłowa, aktywność artystyczna, aktywność zdrowotna oraz aktywność przyrodnicza.

• Dużą wagę przywiązujemy do kształtowania proekologicznych oraz prospołecznych postaw naszych małych podopiecznych.

• W naszym przedszkolu wszystkie dzieci się znają i mimo różnicy wieku tworzą wspólnotę opartą na poszanowaniu potrzeb kolegów i koleżanek, a także wzajemnej pomocy

ważne informacje:

wychodząc na przeciw rodzicom:

• proponujemy elastyczną ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb,

• stawiamy na aktywną współpracę,

• oferujemy warsztaty edukacyjne dotyczące różnych sfer rozwoju dziecka

• we współpracy z logopedą, psychologiem i pedagogiem rozpoznajemy wczesne uzdolnienia, a także deficyty u dzieci - pomagamy w prowadzeniu terapii.

wydarzeń

wychowanków